Bractwo: Droga Śniącego
(Gothic II: NK)Opis modyfikacji
Opowieść tej modyfikacji osadzona jest w dobrze znanej kolonii karnej, choć świat przedstawiony przeszedł wiele zmian. Tereny, które kiedyś przemierzał Bezimienny, zostały przebudowane, a miejsca znane z pierwszej części nabrały nowego charakteru. Fabuła rozgrywa się około dwóch lat przed wydarzeniami z Gothica, jednak nie jest to klasyczna przedhistoria. Świat podąża własną ścieżką, inspirowaną sesją papierowego RPG, która dała początek tej modyfikacji.
Konflikt między frakcjami dopiero zaczyna przybierać na sile. Obóz Gomeza niepodzielnie kontroluje centralne rejony Kolonii, ale Nowy Obóz staje się coraz śmielszy. W tle wydarzeń rośnie Bractwo Śniącego – sekta, która od trzech lat buduje swoją pozycję w cieniu wielkich sił. Choć ich wierzenia budzą nieufność, a ziele z ich pól owiane jest złą sławą, nie można odmówić im wpływów – szczególnie że właśnie nawiązują pierwsze układy handlowe z Gomezem.
W Kolonii dochodzi do masakry – strażnicy magnatów napadają starą kryjówkę bandytów na północy, zabijając wszystkich bez litości. W odwecie bandyci atakują konwoje, a plotki mówią o ich współpracy z bezlitosną grupą najemników. Ian, zarządca nowej kopalni, walczy o utrzymanie wydobycia, ale jego ludzie giną nie tylko z rąk bandytów – coraz częściej są rozszarpywani przez pełzacze.
Ścieżki między obozami stają się śmiertelnie niebezpieczne. Kolonia dziczeje, a przemoc staje się codziennością. Jedynie Bractwo trzyma się z dala od otwartej wojny — kierowane przez tajemniczego proroka imieniem Y'Fishor, czeka na swój czas.
„Chciałem przygody – i oto ją mam. Ale czy naprawdę jest aż tyle warta, co spokój?”
– Ringir, nowicjusz Bractwa Śniącego
Cechy modyfikacji:
od 40 do 50 godzin gry pełnej zadań i walk
nowa historia podzielona na kilka rozdziałów
znana Kolonia została przerobiona i lekko zmieniona
sporo nowych postaci, a niektóre stare pojawiają się w zupełnie innych rolach
ukryte jaskinie, tunele i inne podziemia
więcej roślin, ludzi i życia w świecie gry
ważne postacie mają własne przeszłości i motywacje
animacje śmierci zależą od obrażeń i użytej broni
główne zadania prowadzone są razem z innymi postaciami, które też chcą się wykazać lub czegoś nauczyć