← Wróć do aktualności
25 November 2022

Druga rocznica Teamu Sefaris - czyli podsumowanie prac oraz plany na przyszłość!

Witajcie,

Dzisiaj ma miejsce druga rocznica powstania naszej grupy Sefaris, w związku z czym postanowiliśmy podsumować nasze dotychczasowe osiągnięcia i podzielić się planami na przyszłość.

Aktualny stan prac

Do tej pory tłumaczyliśmy mniejsze lub większe modyfikacje zarówno do G2 jak i G3. Były to projekty prowadzone przez nas jak i we współpracy z innymi grupami takimi jak Bractwo Gothica i Bractwo Spolszczenia.

Dubbing do modyfikacji New Balance

Od niedługiego czasu wspieramy Bractwo Spolszczenia przy dubbingu do modyfikacji New Balance. Jako Team Sefaris zajmujemy się głównie synchronizacją zmian wykonanych przez BS z naszą aktualną wersją oraz wszystkimi zmianami, do których mamy dostęp dzięki Likerowi (autorowi modyfikacji). Pracy jest jeszcze sporo, lecz już dzisiaj możecie pobrać wersję z częścią dubbingu. Dubbing możecie pobrać na naszym dysku google, w sekcji New Balance. Wersja z polskim dubbingiem znajduje się do pobrania w dodatkach.

Spolszczenie modyfikacji Legend of Ahssûn

W między czasie podjęliśmy się przetłumaczenia modyfikacji Legend of Ahssûn. Tłumaczenie rozpoczęło Bractwo Spolszczenia, a w czerwcu tego roku kontynuujemy ich pracę. Prace wrą, jesteśmy przy końcówce tłumaczenia. Kolejnym etapem będą testy modyfikacji.

Gothic III Union

Ostatnio dość głośno zrobiło się o nowych modyfikacjach do gry Gothic III. Powstała paczka modyfikacji nazwana „Union”, która zawiera w sobie znane mody, np. Powrót Generała Lee, Lively Towns Mod, czy ostatnio opublikowany przez nas Ultimate Balance. W tym momencie jesteśmy na końcu testów owej paczki. Planujemy opublikować paczkę do końca listopada. Jeśli chcesz dostać powiadomienie o aktualizacji, zapraszamy na nasz serwer Discord poprzez kliknięcie hiperłącza „Discord” w menu strony.

Spolszczenie najnowszej wersji modyfikacji Odyseja

Jak to szło? „Hej, dostaliśmy właśnie dostęp do skryptów z wersji 2.7 […] Na dniach postaramy się podrzucić jakieś wstępne informacje na temat daty aktualizacji […]”. Niestety, plany uległy zmianie. Wszystko zostało spowodowane tym, że w momencie wypuszczenia wersji 2.7, twórcy modyfikacji zapowiedzieli od razu kolejną wersję. Postanowiliśmy przeczekać, lecz to trwało zbyt długo. Na dzień dzisiejszy jesteśmy w posiadaniu nowej wersji, która wyszła w listopadzie. Prace zostaną wznowione po opublikowaniu spolszczenia do modyfikacji Legend of Ahssûn.

Plany na przyszłość

Może wybiegamy za bardzo w przyszłość, lecz jako Team Sefaris zawsze stawialiśmy sobie wysoką poprzeczkę. W planach mamy parę ciekawych rzeczy, którymi postanowiliśmy się podzielić wraz z drugą rocznicą.

Program do aktualizacji modyfikacji

Jest i on! Myśleliśmy od dłuższego czasu o aplikacji do aktualizacji modyfikacji. Przy ostatnich zmianach w architekturze całej strony internetowej, postanowiliśmy rozpocząć pracę nad aplikacją, która umożliwiłaby zainstalować lub też zaktualizować modyfikacje, które spolszczyliśmy do tej pory. Na pierwszy ogień trafi New Balance. Dlaczego? Otóż ta modyfikacja ma na ten moment najbardziej skomplikowany proces instalacji/aktualizacji. Dodatkowo aplikacja będzie pokazywać ostatnie aktualizacje modyfikacji, wraz z przekierowaniem do odpowiedniego newsa z listą zmian.

Aplikacja dla tłumaczy

W planach mamy zrobienie zaawansowanej aplikacji wspierającej proces tłumaczenia. Aplikacja będzie dedykowana dla naszych tłumaczy, lecz nie wykluczamy opublikowania jej do szerszego grona w przyszłości. Docelowo aplikacja będzie wspierała tworzenie tłumaczenia w wielu językach, sprawdzanie błędów językowych oraz podpowiedź w formie automatycznego tłumaczenia, bez konieczności włączania przeglądarki internetowej.

Zmiany na stronie internetowej

Ostatnia aktualizacja strony internetowej pozwala nam na wprowadzenie nowych funkcjonalności. Dlatego w najbliższym okresie planujemy dodać zakładkę „Kontakt”, która pozwoli wysłać do nas wiadomość, np. w celu zdeklarowania chęci dołączenia do Teamu Sefaris lub prośby o opublikowanie swojej modyfikacji na naszej stronie internetowej. Od samego powstania strony internetowej, publikowaliśmy modyfikacje, które nie wychodziły tylko spod naszych skrzydeł. W tym momencie dzięki uprzejmości kolegów z Community, opublikowaliśmy takie modyfikacje jak: „Dolina Zombie”, „Ucieczka”. Zakładka „Kontakt” będzie idealnym miejscem aby pojawić się na naszej stronie Internetowej. Możliwe, że ten proces będzie zautomatyzowany i każdy autor modyfikacji będzie miał możliwość pojawienia się na naszej stronie.

Od dłuższego czasu przeglądając naszego Discorda, można natknąć się na wiele pytań w sprawie Uniona i pluginów. Zauważyliśmy potrzebę stworzenia specjalnej zakładki na stronie, w której znajdziecie wszystkie niezbędne informacje na temat samej platformy, wszystkie rzeczy potrzebne do rozpoczęcia pisania własnej wtyczki, albo zwyczajnie skąd można pobrać różnorodne pluginy.

Podsumowanie

Aktualne plany są bardzo ambitne, a czas ograniczony, lecz staramy się dać z siebie wszystko. Pamiętajcie, że wszystko co robimy tworzymy jako społeczność dla społeczności. Wielkie dzięki dla wszystkich, którzy doceniają naszą pracę poprzez korzystanie z naszych spolszczeń, dzielenie się swoją opinią, a także obecnością na naszym serwerze Discord.

Warto także wspomnieć, że niedawno na stronie pojawiła się opcja wsparcia naszej działalności poprzez serwis ko-fi. Przeznaczane ono jest na utrzymanie VPS, na którym postawiona jest strona oraz w przyszłości będą pojawiały się kolejne usługi. Każdy cyklicznie wspierający, po podpięciu konta na serwisie do Discorda, otrzyma rangę „Złoty Innos”.